Najczęściej zadawane pytania

STEROWNIKI OŚWIETLENIA ULICZNEGO

Czy zegary automatycznie zmieniają czas pomiędzy letnim i zimowym?

Tak. Zegary naszej firmy posiadają automatyczną zmianę czasu bez konieczności ingerencji.

Czy do zegarów produkcji RABBIT można wgrywać własne tabele?

Tak, można. Do niektórych zdalnie przez internet np.: midiBLUE lub przez BLUETOTH np.: microBLUE, a do starszych modeli jak sterownik  CPA 4.0 na miejscu w serwisie firmy RABBIT. CPAnet działa natomiast w oparciu o położenie geograficzne.

Czy nowe zegary będą współpracowały ze starymi modelami zegarów?

Wszystkie zegary poza CPAnet można ustawić tak, aby korzystały z tabeli zgodnej z tabelą CPA4.0. Wówczas będą współpracowały ze starszymi modelami zegarów.

Czy po zaniku zasilania zegar będzie pamiętał ustawienia?

Po zaniku zasilania zegar pamięta ustawienia. Zegary posiadają wewnętrzną baterię podtrzymującą pamięć i zapisane ustawienia.

Czy moduł infraRED obsługuje starsze zegary?

Moduł infraRED dedykowany jest do obsługi zegara CPA 4.0. 

Czy możemy ustawić przerwę nocną tylko dla jednego obwodu?

Nasze zegary astronomiczne posiadają kilka niezależnie programowalnych wyjść. Od 2 do 8 w zależności od danego modelu. Jeżeli w szafie oświetlenia ulicznego będzie tyle styczników ile wyjść w zegarze astronomicznym to każde z nich można programować niezależnie.  Jedne mogą mieć ustawioną przerwę nocną, inne nie, a jeszcze inne mogą pracować według ustawionego czasu. 

SYSTEMY STEROWANIA OŚWIETLENIEM ULICZNYM

Czy do zdalnego sterowania systemem midiBLUE/CPAnet potrzebna jest dedykowana aplikacja?

Do obsługi systemów midiBLUE oraz CPAnet wymagane jest dowolne urządzenie z dostępem do Internetu (smartfon, tablet, laptop, PC). Zarządzenie systemem odbywa się poprzez dowolną przeglądarkę internetową.

Czy po utracie komunikacji w systemach midiBLUE/CPAnet zegar pamięta ustawienia?

Zegar pamięta ustawienia. Systemy te po utracie komunikacji korzystają z ustawień zapisanych w ich pamięci. Zegar będzie załączał i wyłączał oświetlenie zgodnie z zapisanymi ustawieniami.

W jaki sposób można uzyskać dostęp do serwisu cpanet.pl?

W celu uzyskania dostępu do serwisu należy drogą mailową wysłać zlecenie założenia loginu i hasła. Zlecenia takie musi wysłać właściciel oświetlenia ponieważ to On decyduje o tym komu można przydzielić dostęp do urządzeń.

Użytkownikom naszych systemów CPAnet, midiBLUE i midiBLU NFC gwarantujemy zdalne wsparcie SERVICE DESC, od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 – 22:00. Telefonicznie 501 75 98 75 lub mailowo: cpanet@rabbit.pl

KOMPENSACJA MOCY BIERNEJ POJEMNOŚCIOWEJ

Jak poradzić sobie z mocą bierną w oświetleniu ulicznym LED?

Kosztowny problem mocy biernej pojemnościowej w oświetleniu ulicznym pojawia się z chwilą  gdy infrastruktura oświetleniowa wyposażona jest tylko w lamy LED. Technologia LED jest wysokowydajną  technologią, dającą duże oszczędności, ale oprócz wielu niezaprzeczalnych zalet  ma również swoje wymagania. Lampy LED w odróżnieniu od lamp sodowych generują moc bierną pojemnościową, za którą zakłady energetyczne dzięki inteligentnym licznikom, naliczają dodatkowe opłaty. Można takich opłat uniknąć kompensując moc bierną pojemnościową przy pomocy odpowiedniego układu. W porównaniu do tradycyjnych lamp oświetlenia ulicznego lampy LED wymagają również całkowicie innego systemu zabezpieczeń.

Najkorzystniej jest na etapie projektowania oświetlenia ulicznego uwzględnić – szafę oświetlenia ulicznego LED. Szafa LED łączy w jednej obudowie kompleksowe rozwiązanie. Zapewnia profesjonalną ochronę i sterowanie nowoczesnymi oprawami ulicznymi LED oraz  odpowiednią kompensację mocy biernej pojemnościowej. Takie rozwiązanie istotnie ogranicza koszt całego przedsięwzięcia.

Właściwie dobrany kompensator LED o parametrach odpowiadających potrzebom konkretnej lokalizacji gwarantuje obniżenie rachunków za energię elektryczną – eliminując opłaty za moc bierną. Pozostawienie w trakcie modernizacji  standardowych szaf oświetleniowych pociąga za sobą konieczność dobudowania do nich tzw. dostawek, a to znacząco podnosi koszt inwestycji.

Czy każdy kompensator może być zastosowany do oświetlenia ulicznego?

W przemyśle od dawna stosuje się kompensatory mocy biernej pojemnościowej. Są duże i drogie. Takie kompensatory nie nadają się do oświetlenia ulicznego skonstruowane są do całkiem innych zadań.

Jeśli wybiorę dobre lampy LED czy pojawi się płatność za moc bierną?

Nawet najlepsze lampy LED na rynku wytwarzają moc bierną pojemnościową.  Jest to cecha elektroniki.

Ile zapłacę za energię bierną pojemnościową?

W zależności od jakości opraw LED wartość mocy biernej pojemnościowej wynosi  minimum 20% mocy czynnej przy bardzo dobrej jakości lamp. Opłata wynika z iloczynu całej energii biernej i ceny za usługę dystrybucji oraz współczynnika krotności ceny „k”. Dla odbiorców zasilanych z niskiego napięcia wynosi ona najczęściej 3.

POZOSTAŁE PYTANIA

Czy do silników jednofazowych można zastosować soft start LED Rabbit?

Nie można, ponieważ silnik ma długotrwały rozruch.

Gdzie można zastosować Aktywny Filtr Harmonicznych firmy Rabbit?

Aktywne Filtry Harmonicznych można zastosować w budynkach użyteczność publicznej, w służbie zdrowia (szpitale, przychodnie), w szkołach i przedszkolach, w biurach pod najem, spółdzielniach mieszkaniowych, w urzędach gminnych oraz innych obiektach, w których korzysta się z urządzeń elektronicznych tj. komputery, drukarki,  oświetlenie LED, itp.

Czy warto stosować Aktywne Filtry Harmonicznych?

Warto stosować Aktywne Filtry Harmonicznych w wielu przypadkach zwłaszcza gdy występują problemy z wyższymi harmonicznymi w systemie elektrycznym. Jeśli w systemie elektrycznym występuje znaczne zanieczyszczenie harmoniczne, aktywne filtry będą efektywnie redukować i kontrolować te harmoniczne zapobiegając szkodliwym skutkom dla urządzeń elektrycznych, czego efektem będzie dłuższe ich funkcjonowanie i zmniejszenie ich awaryjności.

Jak długo w ciągu roku powinno świecić oświetlenie uliczne?

W teorii nie znajdziemy jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Z praktyki oświetleniowej wynika jednak, że roczny czas świecenia nie powinien być krótszy niż 4050 godzin i nie dłuższy niż 4370 godzin w ciągu roku. Dolnej granicy nie należy przekraczać ponieważ zrobi się po prostu niebezpiecznie i oświetlenie uliczne nie spełni swojej podstawowej funkcji jaką jest zapewnienie bezpieczeństwa. 

Jak zmniejszyć zużycie energii w oświetleniu ulicznym?

Do oszczędności w zużyciu energii elektrycznej mogą przyczynić się techniczne sposoby ograniczania wydatków: odpowiednia tabela astronomiczna, specjalne funkcje sterowników oświetlenia ulicznego, redukcja mocy czynnej  w godzinach mniejszego zapotrzebowania na światło czy kompensacja mocy biernej pojemnościowej. 

STRONA WWW PRZEWODNIK

Skąd mogę pobrać instrukcje obsługi?

Instrukcje obsługi dostępne są dla osób, które są zalogowane na naszej stronie.  Można je pobrać korzystając z działu „Do pobrania”> „Instrukcje obsługi” oraz w części produktowej.

W którym miejscu na stronie mogę znaleźć cennik?

Aktualnie na stronie nie udostępniamy naszego cennika. W celu uzyskania informacji na temat cen prosimy o kontakt z działem handlowym: tel.: +48 71 328 50 65, handel@rabbit.pl

Jeśli nie znalazłeś tego czego szukałeś. Skontaktuj się z nami!

marketing@rabbit.pl