Najczęściej zadawane pytania

STEROWNIKI OŚWIETLENIA ULICZNEGO

Czy zegary automatycznie zmieniają czas pomiędzy letnim i zimowym?

Tak. Zegary naszej firmy posiadają automatyczną zmianę czasu bez konieczności ingerencji.

Czy do zegarów produkcji RABBIT można wgrywać własne tabele?

Tak, można. Do niektórych zdalnie przez internet np.: midiBLUE lub przez BLUETOTH np.: microBLUE, a do starszych modeli jak sterownik  CPA 4.0 na miejscu w serwisie firmy RABBIT. CPAnet działa natomiast w oparciu o położenie geograficzne.

Czy nowe zegary będą współpracowały ze starymi modelami zegarów?

Wszystkie zegary poza CPAnet można ustawić tak, aby korzystały z tabeli zgodnej z tabelą CPA4.0.Wówczas będą współpracowały ze starszymi modelami zegarów.

Czy po zaniku zasilania zegar będzie pamiętał ustawienia?

Po zaniku zasilania zegar pamięta ustawienia. Zegary posiadają wewnętrzną baterię podtrzymującą pamięć i zapisane ustawienia.

SYSTEMY STEROWANIA OŚWIETLENIEM ULICZNYM

Czy do zdalnego sterowania systemem midiBLUE/CPAnet potrzebna jest dedykowana aplikacja?

Do obsługi systemów midiBLUE oraz CPAnet wymagane jest dowolne urządzenie z dostępem do Internetu (smartfon, tablet, laptop, PC). Zarządzenie systemem odbywa się poprzez dowolną przeglądarkę internetową.

Czy po utracie komunikacji w systemach midiBLUE/CPAnet zegar pamięta ustawienia?

Zegar pamięta ustawienia. Systemy te po utracie komunikacji korzystają z ustawień zapisanych w ich pamięci. Zegar będzie załączał i wyłączał oświetlenie zgodnie z zapisanymi ustawieniami.

KOMPENSACJA MOCY BIERNEJ POJEMNOŚCIOWEJ

Jak poradzić sobie z mocą bierną w oświetleniu ulicznym LED?

Kosztowny problem mocy biernej pojemnościowej w oświetleniu ulicznym pojawia się z chwilą  gdy infrastruktura oświetleniowa wyposażona jest tylko w lamy LED. Technologia LED jest wysokowydajną  technologią, dającą duże oszczędności, ale oprócz wielu niezaprzeczalnych zalet  ma również swoje wymagania. Lampy LED w odróżnieniu od lamp sodowych generują moc bierną pojemnościową, za którą zakłady energetyczne dzięki inteligentnym licznikom, naliczają dodatkowe opłaty. Można takich opłat uniknąć kompensując moc bierną pojemnościową przy pomocy odpowiedniego układu. W porównaniu do tradycyjnych lamp oświetlenia ulicznego lampy LED wymagają również całkowicie innego systemu zabezpieczeń.

Najkorzystniej jest na etapie projektowania oświetlenia ulicznego uwzględnić – szafę oświetlenia ulicznego LED. Szafa LED łączy w jednej obudowie kompleksowe rozwiązanie. Zapewnia profesjonalną ochronę i sterowanie nowoczesnymi oprawami ulicznymi LED oraz  odpowiednią kompensację mocy biernej pojemnościowej. Takie rozwiązanie istotnie ogranicza koszt całego przedsięwzięcia.

Właściwie dobrany kompensator LED o parametrach odpowiadających potrzebom konkretnej lokalizacji gwarantuje obniżenie rachunków za energię elektryczną – eliminując opłaty za moc bierną. Pozostawienie w trakcie modernizacji  standardowych szaf oświetleniowych pociąga za sobą konieczność dobudowania do nich tzw. dostawek, a to znacząco podnosi koszt inwestycji.

Czy każdy kompensator może być zastosowany do oświetlenia ulicznego?

W przemyśle od dawna stosuje się kompensatory mocy biernej pojemnościowej. Są duże i drogie. Takie kompensatory nie nadają się do oświetlenia ulicznego skonstruowane są do całkiem innych zadań.

Jeśli wybiorę dobre lampy LED czy pojawi się płatność za moc bierną?

Nawet najlepsze lampy LED na rynku wytwarzają moc bierną pojemnościową.  Jest to cecha elektroniki.

POZOSTAŁE PRODUKTY

Czy do silników jednofazowych można zastosować soft start LED Rabbit?

Nie można, ponieważ silnik ma długotrwały rozruch.

STRONA WWW PRZEWODNIK

Skąd mogę pobrać instrukcje obsługi?

Instrukcje obsługi dostępne są dla osób, które są zalogowane na naszej stronie.  Można je pobrać korzystając z działu „Do pobrania”> „Instrukcje obsługi” oraz w części produktowej.

W którym miejscu na stronie mogę znaleźć cennik?

Aktualnie na stronie nie udostępniamy naszego cennika. W celu uzyskania informacji na temat cen prosimy o kontakt z działem handlowym: tel.: +48 71 328 50 65, handel@rabbit.pl

Jeśli nie znalazłeś tego czego szukałeś. Skontaktuj się z nami!

marketing@rabbit.pl