Home » FAQ
Najczęściej zadawane pytania
STEROWNIKI OŚWIETLENIA ULICZNEGO
Tak. Zegary naszej firmy posiadają automatyczną zmianę czasu bez konieczności ingerencji.
Tak, można. Do niektórych zdalnie przez internet np.: midiBLUE lub przez BLUETOTH np.: microBLUE, a do starszych modeli jak sterownik CPA 4.0 na miejscu w serwisie firmy RABBIT. CPAnet działa natomiast w oparciu o położenie geograficzne.
Wszystkie zegary poza CPAnet można ustawić tak, aby korzystały z tabeli zgodnej z tabelą CPA4.0. Wówczas będą współpracowały ze starszymi modelami zegarów.
Po zaniku zasilania zegar pamięta ustawienia. Zegary posiadają wewnętrzną baterię podtrzymującą pamięć i zapisane ustawienia.
Moduł infraRED dedykowany jest do obsługi zegara CPA 4.0.
Nasze zegary astronomiczne posiadają kilka niezależnie programowalnych wyjść. Od 2 do 8 w zależności od danego modelu. Jeżeli w szafie oświetlenia ulicznego będzie tyle styczników ile wyjść w zegarze astronomicznym to każde z nich można programować niezależnie. Jedne mogą mieć ustawioną przerwę nocną, inne nie, a jeszcze inne mogą pracować według ustawionego czasu.
SYSTEMY STEROWANIA OŚWIETLENIEM ULICZNYM
Do obsługi systemów midiBLUE oraz CPAnet wymagane jest dowolne urządzenie z dostępem do Internetu (smartfon, tablet, laptop, PC). Zarządzenie systemem odbywa się poprzez dowolną przeglądarkę internetową.
Zegar pamięta ustawienia. Systemy te po utracie komunikacji korzystają z ustawień zapisanych w ich pamięci. Zegar będzie załączał i wyłączał oświetlenie zgodnie z zapisanymi ustawieniami.
W celu uzyskania dostępu do serwisu należy drogą mailową wysłać zlecenie założenia loginu i hasła. Zlecenia takie musi wysłać właściciel oświetlenia ponieważ to On decyduje o tym komu można przydzielić dostęp do urządzeń.
Użytkownikom naszych systemów CPAnet, midiBLUE i midiBLU NFC gwarantujemy zdalne wsparcie SERVICE DESK, od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 – 22:00. Telefonicznie 501 75 98 75 lub mailowo: cpanet@rabbit.pl
KOMPENSACJA MOCY BIERNEJ POJEMNOŚCIOWEJ
Kosztowny problem mocy biernej pojemnościowej w oświetleniu ulicznym pojawia się z chwilą gdy infrastruktura oświetleniowa wyposażona jest tylko w lamy LED. Technologia LED jest wysokowydajną technologią, dającą duże oszczędności, ale oprócz wielu niezaprzeczalnych zalet ma również swoje wymagania. Lampy LED w odróżnieniu od lamp sodowych generują moc bierną pojemnościową, za którą zakłady energetyczne dzięki inteligentnym licznikom, naliczają dodatkowe opłaty. Można takich opłat uniknąć kompensując moc bierną pojemnościową przy pomocy odpowiedniego układu. W porównaniu do tradycyjnych lamp oświetlenia ulicznego lampy LED wymagają również całkowicie innego systemu zabezpieczeń.
Najkorzystniej jest na etapie projektowania oświetlenia ulicznego uwzględnić – szafę oświetlenia ulicznego LED. Szafa LED łączy w jednej obudowie kompleksowe rozwiązanie. Zapewnia profesjonalną ochronę i sterowanie nowoczesnymi oprawami ulicznymi LED oraz odpowiednią kompensację mocy biernej pojemnościowej. Takie rozwiązanie istotnie ogranicza koszt całego przedsięwzięcia.
Właściwie dobrany kompensator LED o parametrach odpowiadających potrzebom konkretnej lokalizacji gwarantuje obniżenie rachunków za energię elektryczną – eliminując opłaty za moc bierną. Pozostawienie w trakcie modernizacji standardowych szaf oświetleniowych pociąga za sobą konieczność dobudowania do nich tzw. dostawek, a to znacząco podnosi koszt inwestycji.
W przemyśle od dawna stosuje się kompensatory mocy biernej pojemnościowej. Są duże i drogie. Takie kompensatory nie nadają się do oświetlenia ulicznego skonstruowane są do całkiem innych zadań.
Nawet najlepsze lampy LED na rynku wytwarzają moc bierną pojemnościową. Jest to cecha elektroniki.
W zależności od jakości opraw LED wartość mocy biernej pojemnościowej wynosi minimum 20% mocy czynnej przy bardzo dobrej jakości lamp. Opłata wynika z iloczynu całej energii biernej i ceny za usługę dystrybucji oraz współczynnika krotności ceny „k”. Dla odbiorców zasilanych z niskiego napięcia wynosi ona najczęściej 3.
POZOSTAŁE PYTANIA
Nie można, ponieważ silnik ma długotrwały rozruch.
Aktywne Filtry Harmonicznych można zastosować w budynkach użyteczność publicznej, w służbie zdrowia (szpitale, przychodnie), w szkołach i przedszkolach, w biurach pod najem, spółdzielniach mieszkaniowych, w urzędach gminnych oraz innych obiektach, w których korzysta się z urządzeń elektronicznych tj. komputery, drukarki, oświetlenie LED, itp.
Warto stosować Aktywne Filtry Harmonicznych w wielu przypadkach zwłaszcza gdy występują problemy z wyższymi harmonicznymi w systemie elektrycznym. Jeśli w systemie elektrycznym występuje znaczne zanieczyszczenie harmoniczne, aktywne filtry będą efektywnie redukować i kontrolować te harmoniczne zapobiegając szkodliwym skutkom dla urządzeń elektrycznych, czego efektem będzie dłuższe ich funkcjonowanie i zmniejszenie ich awaryjności.
W teorii nie znajdziemy jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Z praktyki oświetleniowej wynika jednak, że roczny czas świecenia nie powinien być krótszy niż 4050 godzin i nie dłuższy niż 4370 godzin w ciągu roku. Dolnej granicy nie należy przekraczać ponieważ zrobi się po prostu niebezpiecznie i oświetlenie uliczne nie spełni swojej podstawowej funkcji jaką jest zapewnienie bezpieczeństwa.
Do oszczędności w zużyciu energii elektrycznej mogą przyczynić się techniczne sposoby ograniczania wydatków: odpowiednia tabela astronomiczna, specjalne funkcje sterowników oświetlenia ulicznego, redukcja mocy czynnej w godzinach mniejszego zapotrzebowania na światło czy kompensacja mocy biernej pojemnościowej.
STRONA WWW PRZEWODNIK
Instrukcje obsługi dostępne są dla osób, które są zalogowane na naszej stronie. Można je pobrać korzystając z działu „Do pobrania”> „Instrukcje obsługi” oraz w części produktowej.
Aktualnie na stronie nie udostępniamy naszego cennika. W celu uzyskania informacji na temat cen prosimy o kontakt z działem handlowym: tel.: +48 71 328 50 65, handel@rabbit.pl
Jeśli nie znalazłeś tego czego szukałeś. Skontaktuj się z nami!